Találatok száma: 1 Megjelenítve: 1 - 1
1
Kiss Norbi is Goodyearrel versenyez a Hungaroringen

2015. szeptember 04.
Szeptember első hétvégéjén a Hungaroringre érkeznek a kamion Európa-bajnokság versenyzői. A tíz futamból álló versenysorozat hazai fordulójában 1-es rajtszámmal indul a címvédő, Kiss Norbert, az OXXO Truck Racing Team pilótája.

Az idei a tizenegyedik olyan bajnokság, ahol a futamokhoz a versenykamionok abroncsait a Goodyear szállítja, a Hungaroringen azonban 25 év kihagyás után rendeznek kamion Európa-bajnokságot.

A fejlesztés és a gyártás során a kifejezetten arra összpontosítottak az abroncsgyártók, hogy az 5,4 tonnás, akár 160 km/h sebességgel száguldó versenykamionok a lehető legjobb teljesítményt és a legnagyobb biztonságot nyújthassák. A Goodyear kamionok számára készített versenyabroncsait kimondottan a versenyzés céljainak megfelelően tervezték. A Kamion Európa-bajnokságokért felelős Federation Internationale de l’Automobile (Nemzetközi Automobil Szövetség, FIA) idén is csak a Goodyear 315/70R22.5 méretű versenyabroncsainak használatát hagyta jóvá. Az abroncsokat az FIA Kamion Európa-bajnokság összes futamára a Truck Race Organisation (TRO) szállítja, és a TRO nyújtja a kapcsolódó szolgáltatásokat is.

„A Goodyear versenygumik megbízhatóak, kifejezetten jól viselkednek a versenyek alatt, pedig öt és fél tonna 160 Km/h-val száguldunk rajtuk. A kemény féktávoknál és a kigyorsításoknál elképesztő erők hatnak a gumikra, de mi pilóták ebből nem érzünk semmit, maximálisan tudjuk uralni és irányítani a versenykamionokat – mondta Kiss Norbert, az OXXO Truck Racing Team európa bajnok pilótája.

A bajnokság kiváló lehetőség arra, hogy a Goodyear a versenypályán szerzett tapasztalatait az országúti abroncsok fejlesztésénél is felhasználja és a vállalat innovációs oldalát is bemutathassa olyan tehergépkocsi-abroncsok kifejlesztése révén, melyek az extrém versenykörülmények között is megbízhatóan teljesítenek és a pilóták biztonságát is szolgálják.
Kulcsszavak: autósport, Goodyear, hungaroring, Kiss Norbert, OXXO Energy Truck Race Team, versenykamion

Tim Gábor dupla győzelemmel vezeti az Octavia Cup-ot Tim Gábor dupla győzelemmel vezeti az Octavia Cup-ot Két dobogós helyezéssel zárt az Audi e-tron FE05 Marrakeshben Két dobogós helyezéssel zárt az Audi e-tron FE05 Marrakeshben Különleges hibrid autók érkeznek a Volkswagen-találkozóra Különleges hibrid autók érkeznek a Volkswagen-találkozóra Kiss Norbi is Goodyearrel versenyez a Hungaroringen "Fokozatos ébresztés" állapotában a volt hétszeres világbajnok Forma-1-es versenyző Tóth László hetedik a Formula-4-esek főversenyén Tóth László hetedik a Formula-4-esek főversenyén