Találatok száma: 1 Megjelenítve: 1 - 1
1
A cukiságfaktor a Mátrai Hegyiversenyt sem kerülte el

2018. július 14.
Minden versenyen akad egy autó, amely elnyeri a nézők szívét. A mi versenyünk cukiságversenyét egyik előfutónk,egy kék színű apróság nyerte, aki már nem fiatal, de annál sportosabb. Történetéről gazdáját kérdeztük.

Milyen autó volt ő eredetileg?

Ez egy lengyel gyártmányú Fiat, közismertebb nevén Kispolszki. Most is az.

És hány éves?

Pontosan 30 éves, 1988-as. Gondos gazdája volt, az autó nagy része még eredeti, sokat nem kellett rajta javítani, de egy komolyabb átalakításon átesett.

Mit csináltál vele?

Elég sok mindent. Kapott egy motorkerékpár-motort, egy Yamaha 1,6-os blokk van benne a sebességváltójával együtt, nyilván a kipufogó rendszerével, üzemanyagrendszerével, hűtésével. És kapott egy teljesen egyedi futóművet. A küllemét próbáltam megőrizni.

A kék színe eredeti?

Igen, ez az Égei-tenger-kék szín volt az eredeti, sőt a tetején és az ajtókon még eredeti a fényezés.

Hol szoktatok versenyezni?

Elsősorban szlalombajnokságokon indulok vele, ezt a versenyt most próbának szántam. Közel lakom a parádsasvári pályához, szerettem volna belülről kipróbálni. Közreműködőként és segítőként már sokszor dolgoztam itt.

Hogy működik a járgány ezen a pályán?

Egyelőre rövid az áttétel, amit nem bánok, mert így is 165 körül van a végsebessége. Majd a nap végén próbálunk rajta finomítani, hogy holnapra még jobb legyen az autó.

És neked hogy tetszik a verseny?

Ó, nagyon. Az előkészületek kicsit fárasztóak voltak, itt a pályán pedig a pörgőssége miatt nagyon jó.

Kulcsszavak: autósport, He-Do-Hankook Gyorsasági OB, Mátrai Hegyiverseny, Parádsasvár

Gyorsasági OB a Logi-Store Kupáért Gyorsasági OB a Logi-Store Kupáért A cukiságfaktor a Mátrai Hegyiversenyt sem kerülte el Szinte tökéletes versennyel is "csak" ötödikek Michelisz Norbi rajt-cél győzelmet aratott Japánban! Michelisz Norbi rajt-cél győzelmet aratott Japánban! A cukiságfaktor a Mátrai Hegyiversenyt sem kerülte el Bükfürdő városa ad otthont a szezon első murvás megmérettetésének Magyar versenyzővel rajtol hétvégén a GT4 Európa Bajnokság! Magyar versenyzővel rajtol hétvégén a GT4 Európa Bajnokság!