1
Michelisz Norbert a Hyundainál folytatja a versenyzést

2018. január 30.
Michelisz Norbert a gyári Hyundai pilótája lesz az idén új néven (WTCR) induló túraautó-világbajnokságon.

A magyar versenyző - aki tavaly második helyen zárta a vb-t - két év után hagyja ott eddigi istállóját, a Hondát, és a dél-koreai riválisnál folytatja pályafutását.

"Hálás vagyok a Hondának, mert az elmúlt két év pályafutásom szakmailag legizgalmasabb időszaka volt, amelyben sokat fejlődtem, de úgy éreztem, hogy szükségem van az új kihívásra" - írta keddi blogbejegyzésében Michelisz, aki a magyar autósport első világbajnoki érmét nyerte.

A 33 éves versenyző csapattársa a rutinos olasz Gabriele Tarquini lesz.

A kilenc versenyből álló WTCR-sorozat április 8-án indul Marokkóban, a mogyoródi futamra április 29-én kerül sor.

Kulcsszavak: autósport, Hyundai, michelisz, WTCR

Michelisz Norbert a Hyundainál folytatja a versenyzést Nagy Tesztnap a Duna Autónál A Toyota visszatér a WRC-be A Toyota visszatér a WRC-be Michelisz Norbert a Hyundainál folytatja a versenyzést A Zengő Motorsport két autóval benevezett a FIA Túraautó Európa Bajnokság (ETCC) 2013-as futamaira Brillíroztak a Hondák a FIM EWC-n és a WTCR-ben Brillíroztak a Hondák a FIM EWC-n és a WTCR-ben Michelisz Norbert a Hyundainál folytatja a versenyzést Michelisznek a dobogó a célja a Hungaroringen