Találatok száma: 1 Megjelenítve: 1 - 1
1
Michelisz Norbi nyerte a második futamot a Hungaroringen

2015. május 03.
Michelisz Norbert rajt-cél győzelmet aratott a túraautó-világbajnokság (WTCC) Hungaroringen zajló versenyhétvégéjének vasárnapi második futamán.

A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 30 éves pilóta a pole pozícióból startolva diadalmaskodott a mogyoródi pályán, ezzel az idei szezonban először nyert versenyt.

Michelisznek a WTCC-s pályafutása során ez volt a negyedik futamgyőzelme, 2012 után a második a Hungaroringen.

A rajtnál Michelisz jól jött el, megtartotta vezető pozícióját, mögötte Tom Coronel (Chevrolet) és Tom Chilton (Chevrolet) vívott nagy csatát a második helyért, így a magyar versenyző valamelyest el tudott lépni az élen. Az ötödik körre Michelisz már csaknem 4.5 másodperces előnnyel vezetett Coronel előtt, a különbség kettejük között folyamatosan nőtt. A több tízezer lelkes szurkoló által buzdított magyar pilóta a futam második szakaszában sem hibázott, magabiztosan győzött.

Az első futamon nyolcadikként záró Michelisz így 29 vb-pontot szerzett a Hungaroringen, ezzel az összetett pontversenyben 47 ponttal hatodik.

A WTCC idei szezonja két hét múlva a németországi Nürburgringen folytatódik.

Kulcsszavak: autósport, hungaroring, michelisz, wtcc

Fiatal pilóták vitték pályára a BMW M4 DTM versenyautót Fiatal pilóták vitték pályára a BMW M4 DTM versenyautót Michelisz Norbi nyerte a második futamot a Hungaroringen Duna-Autó Autós Gyorsasági Bajnokság 3-4. Forduló, Pannónia Ring I. Sárvár Kupa - Lotus Ladies Cup José María López ismét világbajnok! José María López ismét világbajnok! A Ford felkészült egy minden eddiginél keményebb 24 órás futamra Le Mans-ban A Ford felkészült egy minden eddiginél keményebb 24 órás futamra Le Mans-ban Tom Blomqvist a BMW újonc DTM-pilótája Tom Blomqvist a BMW újonc DTM-pilótája